Dizi Oyuncu Kadrosu

Akif Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

Akif Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri
Bu haber 13 Eylül 2021 - 22:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu konumuzda sizler için Akif dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıtacağız. TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Akif dizisi ünlü şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu edinecektir. Çekimleri İzmit Seka film stüdyosunda gerçekleşecek olan Akif dizisinin bir bölümünün Ortalama 40 dakika olması planlanmaktadır. Yönetmen koltuğunda Selahattin Sancaklı’nın oturduğu Akif dizisinin senaryosunu ise dizinin yapımcısı Uğur Uzunok kaleme alacaktır. Büyük ilgi görmesi beklenen Akif dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler de izleyiciler tarafından merak edilmiştir. Bizde sizler için bu konumuzda Akif dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıtacağız.Akif Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

Akif Dizisi Oyuncu Kadrosu Ve Karakterleri

Fikret Kuşkan- Mehmet Akif Ersoy
Özge Borak- İsmet Ersoy
Ertan Saban- Frew
Gökçe Akyıldız – Cemile
Adnan Biricik- Tevfik Fikret
Taha Baran Özbek- Cevdet
Emre Bey- Haluk
Erdem Akakçe- Eşref Edip
Sevgi Temel- Süheyla
Şifanur Gül- Feride
Merve Ateş-Bedia
Sümeyye Aydoğan- Neriman
Yusuf Aytekin- Cezmi
Oktay Korunan- Neyzen
Tayfun Şengöz- Rıza Tevfik
Taner Ertürkler- Mithat Cemal
Ercümen Fidan- Fiç Maçur
Halit Karaata- Kara Kemal
Alper Türedi- Fatin Hoca
Latif Koru- Süleyman Nazif
Aydın Sigalı- Recaizade Mahmut Ekrem
Emrah Özdilek- Yahya Kemal
Emre Bey- Haluk

Fikret Kuşkan- Mehmet Akif Ersoy

Başarılı oyuncumuz Fikret Kuşkan, Akif dizisinin başrolünde yer almaktadır. 56 yaşında içinde olan oyuncumuz 22 Nisan 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 1988 yılında vizyona giren Sis isimli sinema filmine geçmiştir. Özellikle Babam ve Oğlum ismili sinema filmindeki performansıyla tanınan oyuncumuz daha önce Abdülhamit Düşerken, Anlat İstanbul, Şaşıfelek Çıkmazı, Çemberimde Gül Oya, Hacı, Hanımın Çiftliği, Zalim İstanbul, Parmaklıklar Ardında gibi başarılı projelerde de yer almıştır.Akif dizisi Fikret Kuşkan Mehmet Akif Ersoy

Özge Borak- İsmet Ersoy

Akif dizisinde Mehmet Akif Ersoy’un eşi İsmet Ersoy karakterine hayat veren oyuncumuz Özge Borak 4 Şubat 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2003 yılında Kara Gün isimli dizi ile geçmiştir. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan Özge Borak 2019 yılında Kuaförüm Sensin isimli yarışma programını sormuştur. Kamera karşısına en son 2021 yılında Menajerimi Ara dizisiyle geçen güzel oyuncumuz daha önce İstanbullu Gelin, Güldür Güldür Show, Bir Yastıkta, Eyvah Eyvah, Küçük Kadınlar, Sultan Makamı gibi projelerde de yer almıştır.

Ertan Saban- Frew

Akif dizisinde Frew karakterine hayat veren oyuncumuz Ertan Saban, 4 aralık 1977 yılında Makedonya da dünyaya gelmiştir. Makedonya Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz kardeşi ile birlikte uzun yıllar Makedonya Türk tiyatrosunda sahne almıştır. Türkiye’ye gelerek oyuncular devam eden Ertan Saban kamera karşısında ilk defa 2003 yılında Sultan Makamı dizisi ile geçmiştir. Dizide ki performansla dikkatleri üzerine çeken oyuncumuz ertesi yıl Azize dizisinde yer almıştır. Kamera karşısına en son 2021 yılında Şeref Bey dizi ile geçen Ertan Saban daha önce Mehmet Bir Cihan Fatihi, Avlu, Kurtlar Vadisi Pusu, Karakol, Sakarya Fırat, Elveda Rumeli gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Gökçe Akyıldız – Cemile

Mehmet Akif Ersoy’un kızı Cemile karakterine hayat veren oyuncumuz Gökçe Akyıldız, 30 Ekim 1992 yılında Sinop’ta dünyaya gelmiştir. Haliç üniversitesinden mezun olan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2002 yılında çeşitli reklam filmlerinde yer alarak geçmiştir. Daha önce Bir Tutam Baharat, Büyümüş De Küçülmüş, Sahra, Beşinci Boyut, Ezo Gelin, Parmaklıklar Ardında, Zeynep, Kollama, Kötü Yol, Bizim Okul, Fatih Harbiye, Hayat Devam Ediyor gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kariyerindeki asıl çıkışı 2015-2018 yılları arasında Songül karakterine hayat verdiği KırgınÇiçekler dizisi sayesinde yakalamıştır.

Adnan Biricik- Tevfik Fikret

Akif dizisinde Tevfik Fikret karakterine hayat veren oyuncumuz Adnan Biricik, 9 Haziran 1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversiteden mezun olduğu yıl İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan oyuncumuz kamera karşısında ilk defa 1981 yılında vizyona giren Balıkesir Muhasebecisi isimli sinema filmiyle geçmiştir. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu olan ve bugüne kadar birçok tiyatro oyununda sahne alan Adnan Biricik aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak görev yapan Adnan Biricik kamera karşısına en son 2021 yılında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle geçmiştir.

Taha Baran Özbek- Cevdet

Akif dizisinde Cevdet karakterine hayat veren oyuncumuz Taha Baran Özbek, 1998 yılında dünyaya gelmiştir. Kültür Üniversitesi sinema ve televizyon bölümünden mezun olan oyuncumuz kamera karşısında ilk defa 2017 yılında Akbank reklam filmi ile geçmiştir. Filmdeki performans ile dikkatleri üzerine çeken oyuncumuz ertesi yıl Dip, Bir Litre Gözyaşı ve Bizim Hikaye dizilerde yer almıştır. Daha önce Coca Cola, Marmara Forum, Doğuş Üniversitesi, Sprite, Samsung, Turkcell gibi markaların reklam filminde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Akrep dizisi ile geçmiştir.

Erdem Akakçe- Eşref Edip

Eşref edip karakterini canlandıran oyuncumuz Erdem Akakçe, 45 yaşının içindedir ve 13 Aralık 1975 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları Fakültesi tiyatro bölümünden mezun olan Erdem Akakçe profesyonel sahne hayatına ilk kez Dostlar Tiyatrosu’nda sergilediği Yalınayak Sokrates oyunu ile adım atmıştır. Daha önce Türkler Çıldırmış Olmalı, Anlat İstanbul, Nar, Kırık Kalpler Durağı, Kış Masalı, Babam Ve Ailesi, Beni Böyle Sev, Vuslat, Tehlikeli Karım gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Menajerimi Ara dizisitle geçmiştir.

Sevgi Temel- Süheyla

Akif dizisi ile anlaşma sağlayan oyuncumuz Sevgi Temel, 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun olan Sevgi Temel, kamera karşısında ilk defa 2017 yılında İki Ekmek isimli kısa film ile geçmiştir. Aslen Mardinli olan Sevgi Temel aynı zamanda tiyatro oyuncusudur. Ilkokul yıllarında çeşitli Tiyatro oyunlarında yer alan oyuncumuz profesyonel oyunculuğa 2019 yılında Sevdim Seni Bir Kere dizisiyle adım atmıştır.

Şifanur Gül- Feride

Akif dizisinde Feride karakterine hayat veren oyuncumuz Şifanur Gül, 1999 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi oyunculuk ana sanat dalından mezun olan Şifanur Gül, kamera karşısına ilk defa 2019 yılında Eylül karakterine hayat verdiği Sevdim Seni Bir Kere isimli dizi ile geçmiştir. Kamera karşısında en son 2021 yılında Suna karakterine hayat verdiği Cam Tavanlar dizisi ile geçen oyuncumuz önümüzdeki günlerde Akif dizisi ile ekranlarda olacaktır.

Merve Ateş- Bedia

Akif dizisinde Bedia karakterine hayat veren çocuk oyuncumuz Merve Ateş, henüz 15 yaşının içindedir ve 19 Şubat 2006 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculukla 10 yaşında tanışan ve kamera karşısına ilk defa 2011 yılında Canım Babam isimli dizi ile geçen çocuk oyuncumuz yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Daha önce Hayatımın Rolü, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Siccin gibi yapımlarda rol alan Merve Ateş  kariyerindeki asal çıkışı 2015 yılında Melike karakterine hayat verdiği Beş Kardeş isimli diziyle yakalamıştır.

Sümeyye Aydoğan- Neriman

Akif dizisinde Neriman karakterine hayat veren genç oyuncumuz Sümeyye Aydoğan 1997 yılında dünyaya gelmiştir. Tolento menajerlik şirketine bağlı olarak çalışan Sümeyye Aydoğan aynı zamanda tiyatro oyuncusudur. Kamera karşısında ilk defa 2020 yılında vizyona giren Aile Hükümeti isimli sinema filmiyle geçen oyuncumuz filmdeki performansıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve aynı yıl Yaz 96 isimli sinema filminde yer almıştır. Dizi oyunculuğuna 2021 yılında Kahraman Babam isimli dizi ile geçen Sümeyye Aydoğan, Kahraman Babam dizisinde Menekşe karakterini canlandırmıştır.

Yusuf Aytekin- Cezmi

Akif dizisinde Cezmi karakterini canlandıran oyuncumuz Yusuf Aytekin, 31 Mayıs 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan oyuncumuz yine Anadolu Üniversitesi’nde radyo ve televizyon bölümüne girmiştir. Kamere karşısına ilk defa 2013 yılında Korkma isimli dizi ile geçen ve dizide Sancar karakterine hayat veren oyuncumuz performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve ertesi yıl, En Uzun Yüzyıl ile İrtibatı Koparmayalım dizilerinde yer almıştır. Özel Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Yusuf Aytekin daha önce Pinhan, Sevdam Gözlerinde Kaldı, Direniş Karatay, Ihtiyar Kurtlar gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Oktay Korunan- Neyzen

Akif dizisinde Neyzen karakterine hayat veren oyuncumuz Oktay Korunan, 5 Ocak 1965 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet konservatuarında mezun olan oyuncumuz Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü sinema televizyon ana bilim sanat dalında doktora derecesini almıştır. Aynı zamanda yazarlık ve yönetmenlik yapan Oktay Korunan daha önce Mihriban, Ömer Seyfettin hikayeleri kibar ana Orhan Kemal Hikayeleri, Fatih Harbiye, Kınalı Kuzular, Arka Sokaklar, Çocuk, Zümrüt, Saygı, Kanıt Ateş Üstünde gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Tayfun Şengöz- Rıza Tevfik

Akif dizisinde Rıza Tevfik karakterine hayat veren oyuncumuz Tayfun Şengöz, 54 yaşının içindedir ve oyuncumuz 9 Eylül 1967 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Amatör olarak Tiyatro oyunlarında yer alan Tayfun Şengöz, 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Uzun yıllar İzmir Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak çalışan oyuncumuz daha önce Bir Dilim Aşk, Hayat Bilgisi, Örümcek, Tatlı Hayat, Aslı ile Kerem, Gurbetçiler, Sultan Makamı gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Taner Ertürkler- Mithat Cemal

Akif dizisinde Mithat Cemal karakterini canlandıran oyuncumuz Taner Ertürkler, 16 Kasım 1971 yılında Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Kamera karşısına ilk defa 1996 yılında Gurbetçiler isimli dizi ile geçen oyuncumuz Rize’deki performans ile dikkatleri üzerine çekmiş ve aynı yıl Tatlı Kaçıklar isimli dizide de yer almıştır. Daha önce Yüzleşme, Dadı, Deli Yürek, Nisan Yağmuru, Zalim, Ezo Gelin, Doktorlar, Adanalı, Unutma Beni, Dantel gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Payitaht Abdülhamit dizisiyle geçmiştir.

Ercüment Fidan- Fiç Maçur

Akif dizisi ile anlaşma sağlayan oyuncumuz Ercüment Fidan, 16 Ağustos 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Halkla İlişkiler bölümü üzerine tamamlayan Ercüment Fidan, kamera karşısında ilk defa 2020 yılında Hayat Bağları isimli proje ile geçmiştir. Daha önce Ekmek Teknesi, Romantik, Güzel Çirkin, Benim İçin Üzülme, Arka Sokaklar, Güzel Köylü, Filinta, Beyaz Karanfil, Kurtlar Vadisi, Poyraz Karayel, Savaşçı gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısında en son 2021 yılında Payitaht Abdülhamit dizisiyle geçmiştir.

Halit Karaata- Kara Kemal

Akif dizisinde Kara Kemal karakterini canlandıran oyuncumuz Halit Karaata, 58 yaşının içindedir ve 12 Temmuz 1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra yazarlık ve yönetmenlik yapan Halit Karaata, tiyatro Manga Sanat Evi’nin kurucusudur. Hala aktif olarak sahne alan oyuncumuz 2019 yılında vizyona giren karınca isimli sinema filminin senaryosunu kaleme almıştır. Kamera karşısında ilk defa 2007 yılında Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizi ile geçen oyuncumuz daha önce Nene Hatun, Aziz İstanbul, Kız Anası, Hicret, Poyraz Karayel, Damat Koğuşu, Savaşçı, İstanbullu Gelin, Bordo Bereliler, Karınca gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Alper Türedi- Fatin Hoca

Akif dizisinde Fatih Hoca karakterine hayat veren oyuncumuz Alper Türedi, 27 Aralık 1971 yılında Bursa dünyaya gelmiştir. MKM Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Alper Türedi, kariyerindeki asıl çıkışı Kara Para Aşk dizisi ile yakalamıştır. Daha önce, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Sensiz Olmaz, Karadayı, Seksenler, İki Dünya Arasında, Sana Bir Sır Vereceğim, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Son Çıkış, Diriliş Ertuğrul gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısında en son 2020 yılında Sadrazam Ferit Paşa karakterini canlandırdığı Payitaht Abdülhamit dizisiyle geçmiştir.

Latif Koru- Süleyman Nazif

Akif dizisinde Süleyman Nazif karakterini canlandıran oyuncumuz Latif Koru 1977 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1995 yılında sektöre adım atan oyuncumuz birçok reklam filminde belgesellerde seslendirmenlik ve dublajlık yapmıştır. Bugüne kadar birçok konserlerde şenliklerde ve festivaller de sunuculuk ve koordinatörlük yapan Latif Koru, kamera karşısına ilk defa 2010 yılında Civan karakterine hayat verdiği Mükemmel Çift dizisiyle geçmiştir. Daha önce Direniş Karatay, Seksenler, Payitaht Abdülhamit dizlerimde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2020 yılında Kuruluş Osman dizisi ile geçmiştir.

Aydın Sigalı- Recaizade Mahmut Ekrem

Akif dizisinde Recaizade Mahmut Ekrem karakterini canlandıran oyuncumuz, 11 Mart 1969 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz Eskişehir’de tiyatro tek grubunun kurucu üyeliğini yapmış ve burada oyuncu olarak yer almıştır. Tiyatro oyunculuğunun yanısıra yönetmenliği de yapan Aydın Sigalı, daha önce Fikrimin İnce Gülü, Sırlar Dünyası, Sil Baştan, Doktorlar, Arka Sokaklar, Erkekler Ağlamaz, Es Es, Türkan, Not Defteri, Payitaht Abdülhamit gibi başarılı projelerde de yer almıştır.

Emrah Özdilek- Yahya Kemal

Akif dizisinde Yahya Kemal karakterini canlandıran oyuncumuzun Emrah Özdilek, 18 Ağustos 1987 yılında Sinop’ta dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sahne sanatları bölümünden mezun olan oyuncumuz, kariyerindeki asıl çıkışı Unutma Beni dizisinde hayat verdiği İsmet karakteri sayesinde yakalamıştır. Daha önce Arka Sokaklar, Yerden Yüksek, Pis Yedili, Öğretmen Kemal, Hayat Bazen Tatlıdır, Tövbeler Tövbesi, Annem Uyurken, Babam Sınıfta Kaldı gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısına en son 2020 yılında Kuzey Yıldızı dizisi ile geçmiştir.

Emre Bey- Haluk

Akif dizisinde Haluk karakterine hayat veren oyuncumuz Emre Bey, henüz 24 yaşında içindedir ve 9 Mayıs 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Craft oyunculuk atölyesinde Devrim Yalçın dan oyunculuk eğitimi alan Emre Bey, kamera karşısında ilk defa 2015 yılında Aşk Zamanı isimli dizi ile geçmiştir. Özellikle adı efsane dizisinde hayat verdiği Kıvanç karakteri ile tanınan oyuncumuz kamera karşısına en son 2021 yılında Burak karakterine hayat verdiği Sol Yanım dizisi ile geçmiştir.

Bu konumuzda sizler için Akif dizisinin konusunu oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıttık. Sizde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER