Dizi Oyuncu Kadrosu

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu Kadrosu Karakterleri
Bu haber 10 Şubat 2021 - 23:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TMC Film imzalı dizi yakında Trt ekranlarında izleyicilerle buluşacaktır. Yönetmen koltuğunda Hakan İnan’ın oturduğu dizinin oyuncu kadrosu da belli olmaya başlamıştır. Oldukça başarılı isimlerin yer alacağı dizi, bir vatan mücadelesini konu edinecektir. Diziyi merakla bekleyenler tarafından, dizinin oyuncu kadrosu da oldukça merak edilmiş ve araştırılmıştır. Bizde sizler için bu konumuzda Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterlerini yakından tanıtacağız.

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncu kadrosu Karakterleri

Pelin Karahan-İnci
Ahmet Kural-Kemal Dereli
Devrim Saltoğlu-Rauf Denktaş
Serkan Çayoğlu-(lakabı Ankaralı)
Gülperi Özdemir-Ayşe
Tayanç Ayaydın-Sampson
Emre Törün-Makarios
Miray Akay
Hasan Küçükçetin
Deniz Baytaş
Ahmet Somers

Pelin Karahan-İnci

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Pelin Karahan-İnciBir Zamanlar Kıbrıs dizisinin başrol oyuncularından biri olan Pelin Karahan dizide, sakız tüccarı Kemal Dereli’nin eşi olarak karşımıza çıkacaktır. Pelin Karahan, 36 yaşının içindedir ve 6 Ekim 1984 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünden mezun olan oyuncu, reklam filmlerinde oynayarak sektörde adım atmıştır. İlk defa 2007 yılında Kavak Yelleri dizisiyle profosyonel oyunculuğa adım atan oyuncumuz 5 sezon dizide Aslı karakterine hayat vermiştir. Ilk dizisi olmasına rağmen kariyerindeki çıkışı Kavak Yelleri dizisiyle yaşayan oyuncumuz, 2011 yılında En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu seçilmiştir. Kamera karşısına en son 2018 yılında Yuvamda ki Düşman dizisiyle geçen oyuncumuz ekranlara verdiği arayı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle sonlandırmıştır.

Ahmet Kural-Kemal Dereli

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Ahmet Kural-Kemal DereliBir Zamanlar Kıbrıs dizisinde sakız tüccarı karakterine hayat veren oyuncumuz, 10 Kasım 1982 de Kütahya da dünyaya gelmiştir. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olan Ahmet Kural üniversite eğitiminden sonra, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de kamera önü eğitimleri almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2007 yılında Fikrimin İnce Gülü projesiyle geçen oyuncumuz, bugüne kadar birçok dizi ve filmde karşımıza çıkmıştır. Hayat verdiği her karakterle beğeni toplayan Ahmet Kural özellikle Kardeş Payı ve Düğün Dernek projeleriyle dikkat çekmiştir. En son Baba Parası sinema filmiyle karşımıza çıkan oyuncumuz bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle bizlerin karışısında olacaktır.

Devrim Saltoğlu-Rauf Denktaş

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kuzey Kıbrıs’ın ilk cumhur başkanı olan Rauf Denktaş karakterine hayat verecek olan oyuncumuz, 30 Haziran 1973 yılında Trabzon da dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu bölümlerinden mezun olan oyuncumuz, kamera karşısına ilk defa 2000 yılında yayınlanan Üvey Baba projesiyle geçmiştir. Daha önce Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu gibi merkezlerde oyuncu olarak çalışan Devrim Saltoğlu kamera karşısına en son Güvercin dizisiyle geçmiştir.

Serkan Çayoğlu-Ankaralı

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Serkan Çayoğlu-(lakabı Ankaralı)Dizide gizli bir ajan olarak karşımıza çıkacak olan Ankaralı karakterine Serkan Çayoğlu hayat verecektir. Başarılı oyuncumuz, 31 Mayıs 1987 de  Almanya da dünya gelmiştir. Üniversitede ekonomi eğitimi alan oyuncumuz, modellik ve mankenlik yaparak sektöre adım atmıştır. 2012 yılında Kuzey Güney dizisine konuk oyuncu olarak katılan Serkan Çayoğlu kariyerinde ki asıl çıkışı Kiraz Mevsimi dizisiyle yaşamıştır. Dizide ki partneri Özge Gürel ile mutlu bir ilişkisi olan oyuncumuz kamera karşısına en son Yeni Hayat dizisiyle geçmişti ancak dizi yeterli reytinglere ulaşamayınca erken final yapıp ekranlara veda etmişti. Kiraz Mevsimi dizisiyle 3 katagoride ödül alan Serkan Çayoğlu bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle bizlerin karışısında olacaktır.

Gülperi Özdemir-Ayşe

Dizide Ankaralı’nın nişanlısı olarak karşımıza çıkacak olan Ayşe karakterine hayat veren oyuncumuz, 18 Kasım 1990 yılında Almanya Frankfurt’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sinop’lu olan Gülperi Özdemir, oyunculuğa lise ve üniversite yıllarında birçok tiyatro oyununda yer alarak başlamıştır. Hem Almanya’da hem Türkiye’de tiyatrolarda sahne alan güzel oyuncumuzun ülkemizde yer aldığı ilk dizi ise Bana Sevmeyi Anlat dizisidir. En son 2019 yılının da yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisiyle ekranlarda olan oyuncumuz daha önce, Meleklerin Aşkı, Tutsak, Kara Yazı gibi dizilerde de rol almıştır.Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Gülperi Özdemir-Ayşe

Tayanç Ayaydın-Sampson

Trt’nin merakla beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde bir Rum komutanı Sampson’a hayat verecek olan oyuncumuz Tayanç Ayaydın, 42 yaşındadır ve 7 Ağustos 1979 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa 2004 yılında yayınlanan Geçe Yürüşü projesiyle geçmiştir. Dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Tayanç Ayaydın, aynı yıl 4 projede yer almıştır. Hayat Şarkısı dizisiyle tanınan oyuncumuz, Sakarya Fırat dizinde 5 sezon hayat verdiği Osman Kanat karakteriyle beğeni toplamıştır.

Emre Törün-Makarios

Kıbrıs’ın bölünmeden önce ki cumhurbaşkanı olan Makarios karakterine hayat veren oyuncumuz, 49 yaşındadır ve 11 mart 1972 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan olan Emre Törün, hâlâ aktif olarak tiyatro yapmaktadır. Kamera karışısına en ilk defa Kara Melek projesiyle geçen oyuncumuz, kariyerinde ki asıl çıkışı Arka Sokaklar dizisinde hayat verdiği Civan karakteriyle yaşamıştır. 2015 yılında kadrosuna dahil olduğu Eşkıya (Edho) dizisiyle büyük beğeni toplayan oyuncumuz bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisiyle bizlerin karışısında olacaktır.

Miray Akay

20 yaşında ki oyuncumuz 17 Temmuz 2000 yılında Ukrayna da dünyaya gelmiştir. Kamera karşısına ilk defa 2010 yılında Bitmeyen Şarkı dizisiyle geçen oyuncumuz, kariyerinde ki asıl çıkışı 2015-2016 sezonlarında Güneşin Kızları dizisinde hayat verdiği Peri karakteriyle yakalamıştır. En son 2020 yılında yayınlanan Zümrüdüanka dizisiyle karşımızda olan güzel oyuncumuz bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer alacaktır. Ancak oyuncumuzun dizide hayat vereceği karakter henüz belli değildir.

Hasan Küçükçetin

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer alan oyuncumuz 1981 yılında Balıkesir dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tiyatro eğitimleri alan oyuncumuz daha önce, Beşinci Boyut, Acemi Cadı, Büyük Buluşma, Muhteşem Yüzyıl gibi başarılı dizilerde rol almıştır. Yaprak Dökümü sayesinde tanınan oyuncumuz kamera karşısına en son Mucize Doktor dizisiyle geçmiştir.

Deniz Baytaş

19 Ağustos 1965 yılında dünyaya gelen oyuncumuz, Hacettepe Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Uzun yıllar Devlet Tiyatrolarında çalışan oyuncumuz, 55 yaşının içindedir. Daha önce Kurt ve Kuzu, Ah Ana Hanım Ana, Fatmagül’ün Suçu Ne gibi başarılı projelerde önemli roller üstlenen oyuncumuz kariyerinde ki asıl çıkışı Hayat Sevince Güzel dizisiyle yaşamıştır. Bu sezon Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer alacak olan oyuncumuzun dizide hayat vereceği karakter henüz belli olmamıştır.

Ahmet Somers

62 yaşındaki deneyimli oyuncumuz 1959 yılında Izmir de dünyaya gelmiştir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Gösteri Sanatları Ana Bilim Dalı Tiyatro – Oyunculuk Bölümünden mezun olan Ahmet Somers, mezun olduğu yıl Ankara Devlet Tiyatrosu Çocuk ve Gençlik biriminde çalışmıştır. Kurulduğu yıldan beri Renault (reno) tiyatro topluluğunun Genel Sanat Yönetmenliğine devam eden oyuncumuz, kamera karışısına ilk defa 2005 yılında geçmiş ve Dost Eller dizisiyle profosyonel oyunculuğa atmıştır. Daha önce, Çalıkuşu, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Yeşil Deniz, Erkenci Kuş, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Sen Çal Kapımı gibi dizilerde rol alan usta oyuncumuzun Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde ki karakteri henüz belli olmamıştır.

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman Hangi Kanalda Başlayacak?

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncu KadrosuYeni sezonun iddialı dizilerinden biri olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncu kadrosuyla büyük ilgi görmüştür. Fragmanı yayınlanmadan bile büyük ses getiren dizi Trt ekranlarında izleyicilerle buluşacaktır. Ancak merakla beklenen Bir Zamanlar Kıbrıs dizinin ne zaman yayın hayatına başlayacağı kesinleşmemiştir ve yakında olarak belirtilmiştir.

Son Bilgiler: Trt 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin yayın tarihi belli olmuştur. Merakla beklenen dizi 1 Nisan Perşembe günü yayın hayatına başlayacaktır.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu Nedir?

Bir dönem dizisi olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar sorunsuz yaşarken, Dereli ailesi saldırıya uğrar ve tabiki diğer Türk aileleride. Daha sonra zorunlu göç uygulanır ve Türkler sürgün edilir ve dizide bu olaylar anlatılacaktır. Kısacası dizi Türk halkının vermiş olduğu mücadeleleri konu edinecektir.

Bu konumuzda sizlere Yeni sezonunun iddialı dizilerinden biri olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin oyuncu kadrosu-karakterlerinden, dizinin konusundan ve ne zaman, hangi kanalda başlayacağından bahsettik. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER