Dizi Oyuncu Kadrosu

Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisi Oyuncuları kimler Kadrosu

Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisi Oyuncuları kimler Kadrosu
Bu haber 03 Mayıs 2021 - 0:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yakında Atv ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Bozkır Aslanı Celaleddin dizisi Celaleddin Harzemşah’ın hayatını anlatacaktır. Bozdağ Dilm imzalı Bozkır Aslanı Celaleddin dizisi sadece ülkemizde değil diğer birçok ülkede de yayınlanacaktır. Yönetmen koltuğunda Kazakistanlı yönetmen Nurgissa Almura’nın oturduğu Bozkır Aslanı Celaleddin dizisinin fragmanının yayınlanmasıyla birlikte diziye duyulan merak ve ilgi de artmıştır. Heyecanla beklenen Bozkır Aslanı Celaleddin dizisinin oyuncu kadrosu da izleyiciler tarafından merak edilmiştir. Bizde sizler için bu konumuzda Bozkır Aslanı Celalettin dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterini yakından tanıtacağız.Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisi Oyuncu Kadrosu

Bozkır Aslanı Celaleddin Dizisi Oyuncu Kadrosu

Emre Kıvılcım-Celaleddin,
Cemal Hünal- Behram,
Levent Özdilek,
Ali Sinan Demir,
Kaan Yalçın-Sultan Aleaddin,
Oğuzhan Yarımay,
Alisher Uzoqov,
Jovahir Zakirov- Cengizhan,
Yulduz Rajabova- Kutlu Bike,
Shahzoda Matchanova,
Ege Atabek Uymaz…
Rano SHODİYEVA- AyÇiçek
Rayxon ULESANOVA- Mihri Cihan
Tohir SAİDOV- Nizamülmülk
Sezgin ERDEMİR- Timur Melik
Akbarhoja RASULOV- Uzlagşah
Ferhat Yılmaz- Şemseddin
Jamsid SAGATOV- Cebe
Ali KHAN- Cuci
Feruza NORMATOVA- Şirin Hatun
Akmal MİRZO- Subutay
Johangir ABDULMALİKOV-Kılıç
Yaxyo POLATOV- Akşah
Ebu Bekir ÖZTÜRK-Payidar
Mehmet PALA- Ötkir
Hasan Fehmi GÖKDENİZ- Şaman
Ayhan Levent- Atanazar

Emre Kıvılcım

30 yaşındaki oyuncumuz 2 Eylül 1990 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda kimya mühendisi olan oyuncumuz Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Kamera karşısına ilk defa 2014 yılında Elif isimli dizi ile geçen ve 4 sezon boyunca dizide Selim karakterine hayat veren oyuncumuz kariyerindeki çıkışı da bu dizi sayesinde yakalamıştır. Endonezya’da Lcw Waikiki markasının yüzü olan Emre Kıvılcım daha önce, 9 Lere Leyla, Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı, Adı Zehra, Kim Daha Mutlu gibi başarılı projelerde de yer almıştır. Kamera karşısına en son 2020 yılında 9 Kere Leyla filmiyle geçen oyuncumuz bu sezon Bozkır Aslanı Celaleddin dizisiyle ekranlarda olacaktır.

Cemal Hünal

44 yaşındaki oyuncumuz 2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Londra’da tasarım okuyan Cemal Hünal daha sonra oyunculuk eğitimi için Los Angeles’a gitmiştir. Yurtdışında Tiyatro ve sinema eğitimi alan oyuncumuz birçok kısa filmide de yer almıştır. Cemal Hünal’ın ülkemizde yer aldığı ilk projesi ise 2007 yılında vizyona giren Ulak isimli sinema filmidir. Türkiye’deki ilk projesi olmasına rağmen Ulak filminde başrolü oynayan oyuncumuz Aynı yıl Asi dizisinde yer almış ve üç sezon boyunca dizide Kerim karakterine hayat vermiştir. Kariyerindeki çıkışı ilk dizisi sayesinde yakalayan oyuncumuz hala sadakatsiz dizisinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Levent Özdilek

66 yaşındaki Usta oyuncumuz 1 Ocak 1955 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuvarı’ndan mezun olan oyuncumuz, tiyatroyla da yakından ilgilenmektedir ve bugüne kadar birçok tiyatro oyununda da yer almıştır. Kamera karşısına ilk defa 1967 yılında Benim adım Kerim isimli sinema filmiyle geçen oyuncumuz, 2006 yılında vizyona giren kabuslar evi seni beklerken sinema filminin de yapımcılığını üstlenmiştir. Daha önce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Adı Mutluluk, Kavak Yelleri, Aşk Güzel Şeydir, Meleklerin Aşkı gibi başarılı projelerde yer alan oyuncumuz kamera karşısında en son 2020 yılında Kırmızı Oda dizisi ile geçmiştir.

Ali Sinan Demir

45 yaşındaki oyuncumuz 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz Aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda da oyuncu olarak yer almıştır. Tiyatro ile yakından ilgilenen oyuncumuz daha önce Bursa Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Dar Alanda Kısa Paslaşmalar isimli sinema filminde de yer alan Ali Sinan Demir, 2019 yılında Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Tursun karakterine hayat vermiştir. Sektörde yeni olan oyuncumuz bu sezon ise Bozkır !Aslanı Celaleddin dizisiyle ekranlarda olacaktır.

Kaan Yalçın

45 yaşının içinde olan Kaan Yalçın, 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olan oyuncumuz kamera karşısına ilk defa Son Türbedar sinema filmi ile geçmiştir. Tiyatroyla da yakından ilgilenen oyuncumuz daha önce Beşinci Boyut, Leylan, Arka Sıradakiler, Yeter, Arka Sokaklar, Bu Şehir Ardından Gelecek gibi projelerde yer almıştır. 2017 yılında yayınlanan Komşular dizisinde Yavuz karakterine hayat veren oyuncumuz özellikle 2018 yılında kadrosunda yer aldığı Beni Bırakma dizisinde hayat verdiği Vedat karakter ile tanınmıştır. Başarılı oyuncumuz bu sezon ise Bozkır Aslanı Celaleddin dizisiyle izleyici karşısına çıkacaktır.

Oğuzhan Yarımay

29 yaşındaki yakışıklı oyuncumuz 5 Nisan 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimi için İngiltere’ye giden Oğuzhan Yarımay, üniversite eğitimi için tekrar ülkemize gelmiş ve İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra oyuncu olmaya karar veren ve çeşitli eğitimler alan Oğuzhan Yarımay, kamera karşısında ilk defa 2016 yılında Aavaşçı dizisi ile geçmiştir. 2017 yılında Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosunda yer yer alan oyuncumuz kariyerindeki asıl çıkışı da Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Oğuz Alp karakteri sayesinde yakalamıştır. Kamera karşısında en son Adını Sen Koy dizisi ile geçen oyuncumuz bu sezon Bozkır Aslanı Celaleddin dizisiyle ekranlarda olacaktır.

Alisher Uzoqov

36 yaşında olan Özbekistan’lı oyuncu 25 Ağustos 1984 yılında memleketi Özbekistan’ın Taşkent şehrinde dünyaya gelmiştir. Özbekistan’da tanınan bir oyuncu olan Alisher Uzoqov, aynı zamanda film yönetmenliği ve şarkıcılık da yapmaktadır. Özbekistan’da birçok projede yer alan oyuncu kariyerinde ki asıl çıkışı 2009 yılında Janob Hech Kim isimli proje sayesinde yakalamıştır. Profesyonel olarak futbol oynayan oyuncu kamera karşısına da en son 2017 yılında Muzlagan isimli sinema filmiyle geçmiştir.

Javohir Zokiroz

Hem Özbekistan’da hem de ülkemize tanınan ünlü oyuncu Javohir Zokiroz, 9 Kasım 1972 yılında Özbekistan’ın Taşkent şehrinde dünyaya gelmiştir. 48 yaşının içinde olan oyuncu kamera karşısında ilk defa 2019 yılında The Last darling Bulgaria sinema filmi ile geçmiştir. Rusya’nın başkenti olan Moskova’nın Gerasimov Sinematigrafi Ensititüsü’nde (film okulu) oyunculuk eğitimi alan Javohir Zokiroz, aynı zamanda müzisyenlikte yapmaktadır. Başarılı oyuncu bu sezon Bozkır aslanı Celaleddin dizisiyle karşımızda olacaktır.

Yulduz Rajabova

Özbekistanlı güzel oyuncu Yulduz Rajabova, 34 yaşını içindedir ve 1987 yılında memleketi olan Özbekistan’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Taşkent devlet sanat Enstitüsünde alan oyuncu kamera karşısında ilk defa 2013 yılında vizyona giren Khazon isimli sinema filmiyle geçmiştir. Sadece Özbekistan’da değil ülkemize de tanınan güzel oyuncu daha sonra ise 2016 yılında Virus ve Boyvachcha Kuyov sinema filmlerinde yer almıştır. Amerika Arasında en son 2020 yılında, 2000 Songs Of Farida isimli sinema filmi ile geçen Yulduz Rajabova’nın yer aldığı ilk dizide Türk Özbek ortak yapımı olan Bozkır aslanı Celaleddin dizisidir.

Shahzoda Matchanova

33 yaşındaki güzel oyuncu 8 Ağustos 1987 yılında Özbekistan’ın Nukus şehrinde dünyaya gelmiştir. shahzoda matchanova university of world economy and diplomacy üniversitesinden mezun olan Shahzoda Matchanova, oyuncu olmayı hiç düşünmüyordu Ancak Özbekli bir film yönetmeninin oyuncu seçmelerine katılmasını söylemesiyle katılmıştır. Fakat seçmeleri geçemeyen ünlü oyuncu üniversite eğitimine devam ederken bir süre sonra başka bir yönetmen tarafından fark edildi ve Shahzoda Matchanova’ya oyunculuk teklifinde bulundu. Bu şekilde oyunculuğa adım atan Shahzoda Matchanova, kariyerindeki asıl çıkışı Takhmina karakterine hayat verdiği Yurt dizisi sayesinde yakalamıştır. Bugüne kadar oldukça başarılı projelerle yer alan ünlü oyuncu şimdilerde ise Türk Özbek ortak yapımı olan Bozkır Aslanı Celaleddin dizisinde yer almaktadır.

Ege Atabek Uymaz

Çocuk yıldızımız Ege Atabek Uymaz, henüz 11 yaşın içindedir ve 24 Mart 2009 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Yaşamına İzmir’de devam eden çocuk yıldızımız Leyla Şirin menajerlik şirketine bağlı olarak çalışmaktadır. Daha önce Eti Petito, Defacto, Turk Telekom gibi markaların reklamlarında da yer alan Ege Atabek Uymaz’ın müziğide ilgisi vardır. 11 yaşındaki çocuk yıldızımız Kickboxla da yakından ilgilenmekte ve bu dalda Ege ikinciliği kazanmıştır. Çocuk orkestrasında keman ve gitar çalan Ege Atabek Uymaz şimdilerde ise Bozkır Aslanı Celaleddin dizisinde yer almaktadır.

Bu konumuzda sizlere Bozkır Aslanı Celaleddin dizisinin oyuncu kadrosunu yakından tanıttık. Sizlerde konu hakkında merak ettiğiniz şeyleri ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER